• Riesling  / Ryzlink rýnský MORT'S BLOCK WATERVALE  2022 Kilikanoon

Víno z odordy Riesling / Rizling rýnsky je krištáľovo čistej žltozelenej farby.Riesling  z obslati Clare z Južnej Austrálie. Intenzívna vôňa kde prevládajú citrusové plody, biele kvety a   medové plásty. Svieža kyselinka podporuje  dobrú štruktúru vína ktoré je vhodné na archiváciu.


Ocenenia ( ročník 2022)

95 bodov Robert Parker's The Wine Advocate 

Kilikanoon

Je butikové vinárstvo ktoré bolo založené v roku 1997 v Južnej Austrálii vinohradníkom a vinárom Kevinom Mitchellom. Vinohrady sú výlučne z oblasti Clare Valley  v ktorej sa produkujú najlepšie Rizlingy a Shirazy celej Austrálie.  Okrem týchto odrôd Kilikanoon má vlastné vinohrady vysadené s  Cabernetom Sauvignonom and Grenache noir.

 Vinohradnícka oblasť Clare Valley

Nachádza sa v štáte Južná  Austrália, a s rozlohou  necelých 5100 hektárov viníc je jednou z  najmenších  v celej Austrálie.  Úzky pás  viníc je rozdelený do 5 subregionov Auburn, Watervale, Sevenhill, Polish Hill River a Clare . Hlavnými odrodami sú tu : Riesling, Shiraz a Cabernet Sauvignon.  Okrem hlavných  odrôd sa tu pestuje  menšie množstvo nedzinárodných odroôd a to hlavne Grenache a Malbec.Zvyškový cukor
Suché
Oblasť
Južná Austrália
Zrecí potenciál
5+ rokov
Víno a gastronómia
Morské plody

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Riesling / Ryzlink rýnský MORT'S BLOCK WATERVALE 2022 Kilikanoon

  • Výrobca: Kilikanoon
  • Kód produktu: 56789
  • Dostupnosť: 12

Krátky popis

Víno z odordy Riesling / Rizling rýnsky je krištáľovo čistej žltozelenej farby.Riesling z obslati Clare z Južnej Austrálie. Intenzívna vôňa kde prevládajú citrusové plody, biele kvety a medové plásty. Svieža kyselinka podporuje dobrú štruktúru vína ktoré je vhodné na archiváciu.
  • 24.00€

  • Bez DPH: 20.00€

Súvisiace produkty

Rizling rýnsky Lago Ranco 2018 Casa Silva

Rizling rýnsky Lago Ranco 2018 Casa Silva

Víno intenzívnej žltozelenej farby , s delikátne korenistou a noblesne vyzretou aromatikou.  Vô..

22.00€ Bez DPH: 18.33€

Štítky: Riesling, Ryzlink rýnský, Biele víno, Australia, Južná Austrália, Clare Valley, Kilikanoon, Robert Parker's, The Wine Advocate