Selection Crianza Hacienda El Ternero
Je vyrobené zo 100% odrody Tempranillo  ktorá je známa v Španielsku  aj ako Tinto Fino či Sensibel. Hrozno bolo dopestované na majetku vinárstva ktoré patrí do oblasti Miranda de Ebro -  Burgos.  
Vína crianza   musia zrieť minimalne 14 mesiacov v drevených sudoch a následne 12 mesiacov vo flaši . 
 
Torno Selection Crianza Rioja DOCa Hacienda El Ternero
Je vyrobené zo 100% odrody Tempranillo  ktorá je známa v Španielsku  aj ako Tinto Fino či Sensibel. Hrozno bolo dopestované na majetku vinárstva ktoré patrí do oblasti Miranda de Ebro -  Burgos.  
Vína crianza   musia zrieť minimalne 14 mesiacov v drevených sudoch a následne 12 mesiacov vo flaši . 

Reserva Rioja DOCa Hacienda El Ternero
Vína z najlepších ročníkov , pričom každé víno musí zrieť 3 roky z toho minimálne 1 rok v drevených sudoch . Vína s potenciálom dalšieho zrenia vo flaši do 2025
Charakteristika 
Víno sýta čerená farba , vôňa cerveného lesného ovocia a jemnej vanilky . V chuti dominujú okrúhle taníny a príjemná kyselinka .
Vhodné podávať ku grilovanému jahňaciemu mäsu alebo steakom . Víno vhodné a archiváciu do roku 2025 
Hodnotenia : 92 bodov  Robert Parker 

 
 

Oblasť Rioja DOCa 
Rioja je nepochybne najlepšiou španielskou vinohardníckou oblasťou. Produkuje prvé víno, ktoré získalo štatút DOCa ( Denominación de Origen Calificada ) - najvyššie španielske začlenenie. 
Vína z oblasti Rioja sú s použitím dubu , a všetky pokusy zbaviť sa dreva pri školení vína sú odsudené na neúspech. Dub je základom povesti červeného vína a dôvodom, prečo sa stalo prvým a najväčším vínom Španielska.  Vinohrady v Rioje sa nachádzajú na území pozdlž rieky Ebro, medzi mestami Haro a Alfaro. Vinice lemujú všetky prítoky rieky Ebro. Ako napríklad Oja ktorá stojí aj za názvom tejto oblasti.
Drtivá väčšina vín Rioja sú červené vína, predovšetkým z odrod : Tempranillo a Garnacha Tinta . Dalšie modré muštové odrody sú : Graciano , Mazuelo, Maturana Tinto .  Pričom väčšina červených vín tvorí cca 70% Tempranillo ktoré dáva vínu buket , kyslost a potenciál zrenia. Tempranillo dozrieva približne 14 dní pred Garnachou a preto ma aj názov Tempranillo ( temprano znamená skorý )
cca 15 % Garnacha ktorá dá víno extrakt , telo a alkohol. Garnacha je rovnaká odroda ako Grenache záma z údolia rieky Rhona vo Francúzsku.
cca 7,5 % Graciano sa využíva kvoli jeho sviežosti a arome.
cca 7,5 Mazuelo je hlavná zložka farby a trieslovín vo vínach Rioja.
Rioja DOCa sa dá rozdeliť na 3 hlavne oblasti a to : Rioja Alta , Rioja Alavesa a Rioja Baja.

Výrobca : Hacienda El Ternero  http://elternero.com
Prvá zmienka o statku El Ternero pochádza z roku 1077 po smrti Ježiša Krista , kedy bol pod správou mníchov zo Santa Maria de Herrera. Statok s niekoľkými budovami slúžil počas staročí ako ; škola, kostol, kláštor či vojenská základňa. Vdaka svojej polohe na upetí hôr Obarenes sa dokázala zachovať väčšina zo starodávnej stavby dodnes a slúži ako posätné miesto pre patrona zo Virgen de la Pera.
 
Za svoju jeďinečnosť vďačí   El Ternero svojej polohe , a to na najvyšiom bode v oblasti Rioja . Plytká pôda s vysokým obsahom vápenca , jedinečná nadmorská výška a ochraný faktor blízkeho lesa robia okolie El Ternera vynikajúce miesto pre pestovanie vínej revy. 


Podľa príležitosti
Darček
Zvyškový cukor
Suché
Oblasť
Rioja
Klasifikácia
Denominación de Origen Calificada DOCa
Zrecí potenciál
5+ rokov

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Rioja El Ternero Trio set

Krátky popis

Balenie obsahuje : 3 x 0,75 l 1 x Crianza Selection Rioja DOCa El Ternero1 x Reserva Rioja El Ternero 20111 x Torno Crianza Hacienda El Ternero 2013 Oblasť Rioja DOCa Rioja je nepochybne najlepšiou španielskou vinohardníckou oblasťou. Produkuje prvé víno, ktoré získalo štatút DOCa ( Denominación de Origen Calificada ) - najvyššie španielske začlenenie. Vína z oblasti Rioja sú s použitím dubu , a všetky pokusy zbaviť sa dreva pri školení vína sú odsudené na neúspech. Dub je základom povesti červeného vína a dôvodom, prečo sa stalo prvým a najväčším vínom Španielska. Vinohrady v Rioje sa nachádzajú na území pozdlž rieky Ebro, medzi mestami Haro a Alfaro. Vinice lemujú všetky prítoky rieky Ebro. Ako napríklad Oja ktorá stojí aj za názvom tejto oblasti. Drtivá väčšina vín Rioja sú červené vína, predovšetkým z odrod : Tempranillo a Garnacha Tinta . Dalšie modré muštové odrody sú : Graciano , Mazuelo, Maturana Tinto . Pričom väčšina červených vín tvorí cca 70% Tempranillo ktoré dáva vínu buket , kyslost a potenciál zrenia. Tempranillo dozrieva približne 14 dní pred Garnachou a preto ma aj názov Tempranillo ( temprano znamená skorý ) cca 15 % Garnacha ktorá dá víno extrakt , telo a alkohol. Garnacha je rovnaká odroda ako Grenache záma z údolia rieky Rhona vo Francúzsku. cca 7,5 % Graciano sa využíva kvoli jeho sviežosti a arome. cca 7,5 Mazuelo je hlavná zložka farby a trieslovín vo vínach Rioja. Rioja DOCa sa dá rozdeliť na 3 hlavne oblasti a to : Rioja Alta , Rioja Alavesa a Rioja Baja.
  • 62.00€

  • Bez DPH: 51.67€
  • Cena vo vernostných bodoch: 62

Súvisiace produkty

Crianza Selection Rioja DOCa El Ternero

Crianza Selection Rioja DOCa El Ternero

Vína crianza   musia zrieť minimalne 14 mesiacov v drevených sudoch a následne 12 mesiacov vo f..

18.30€ Bez DPH: 15.25€