Armand de Brignac Brut Blancs de Blancs
Šampanské,suché víno
v čiernej lakovanej drevenej kazete
ročník: NV
krajina: Francúzsko,
oblasť: Champagne,
výrobca: Armand de Brignac,
objem: 0,75 l
Cena: 484,64 €
Pri zakúpení tohto šampanského Vám zdarma pribalíme dva kusy špeciálnych pohárov Alter na šampanské od firmy RCR Cristalleria Italiana. ADB získalo u svetovej odbornej kritiky pozíciu TOP víno kritikov.
Patria tu oslnivé recenzie takých známych mien ako Jancis Robinson, 98 zo 100 bodov od Jose Peñína, skóre 4,9 z 5 od spisovateľa Kare Halldéna, 9 z 10 bodov od kritika Davora Butkovica. Šampanské ADB sa umiestnilo na 1. mieste v degustácii na slepo z 1000 značiek šampanských vín.
Hrozno je vyberané výlučne z Premier Cru a Grand Cru vinohradov. Pužitá je iba horná frakcia z prvého lisovania tradičným Champenois Coguart lisom. Každé ADB cuvée obsahuje 100% tiché víno, ktorého časť zrela 9 mesiacov v dubových sudoch z Burgundy. Víno zrelo v špeciálnych pivniciach 30 m pod zemou, ktoré sú v rámci oblasti Champagne považované za najhlbšie. Striasanie je robené ručne v tradičných drevených regáloch. Je fľaškované v nepriehľadných zlatých fľašiach s cínovým štítkom. Fľaše sú ručne dolešťované, každá fľaša je originál. Je zabalená do luxusného zamatového vrecka, alebo do veľkolepej čiernej drevenej darčekovej krabice.
Obsah alkoholu: 12,5 %
Charakteriestika:
Armand de Brignac Blanc de Blancs je príkladom zriedkavého a záhadného šumivého vína. Úžasné bledo zlaté šampanské z odrody Chardonnay produkované v štýle starého sveta, od hrozna po pohár. Buket le ľahký a čistý s náznakmi mladého ovocia a kvetinovým akcentom. Delikátna a čistá štruktúra so širokým začiatkom a dlho pretrvávajúcim záverom. Zreteľne suché a šumivé s jemným akcentom mladého Chardonnay, vôňou vanilky, citrusov a sušených marhúľ. Geniálne vyjadrenie duše Chardonnay a skutočne luxusný zážitok.
